Avcılar Su Deposu Temizleme 0536 705 45 82

Su Deposu Temizliği
Su tanklarının uzun süre temizlenmemesi veya dezenfekte edilmemesi sonucunda fiziksel, kimyasal ve biyolojik kirletici maddeler suda çamur, dökülme, paslanma, renk, koku ve bakteri oluşumuna neden olur. Bu durum suyun canlılığını ve kullanılabilirlik özelliklerini yok etmektedir.
Yenilik Modüller Su Depolar Dezenfekte Olarak; depolardaki fiziksel kirlenmenin önüne geçmek ve depolarınızın fiziksel temizlik ve dezenfeksiyonunu sağlayarak maksimum hijyen sağlamaya çalışmaktayız. Bu sayede kokusuz, tortusuz, daha berrak suyu nitelikli bir hale getirerek tüketmenizi hedeflemekteyiz. Ek olarak, su depolarındaki kum ve pas parçacıkları hidrofor, arıtıcı, çamaşır ve bulaşık makinelerimize zarar vermektedir. Bundan kaçınmanın tek yolu, su tanklarının özel kimyasallar ve tanklar için, en az yılda bir kez eğitimli profesyoneller tarafından üretilen yüksek basınçlı makinelerle dezenfekte edilmesi ve temizlenmesidir.

Su Deposu Tamiri

Metal su depolarında iç kaplamanın durumu ölçülmelidir. Yapılan kontrollerde iç kaplamanın yıpranma oranı yüzde 30’lara ulaşmış ise boya içinin yeniden boyanması zorunludur. Bu durumda su deposu temizliği işlemlerinden sonra deponun içerisi epoksi boya ile yeniden boyanır.

Depoya doğrudan su basılmamalıdır. Boyanın tamamlanmasından sonra 7 gün geçmesi beklenilmeli ve sonradan kullanıma açılmalıdır. Beton su depolarında durum biraz farklıdır.

Metal su deposu tamiri, çeşitli izolasyon yöntemleri ile sağlanmaktadır. Metal su depolarında görülen hasar epoksi izolasyon yöntemi ile giderilmektedir.

Su Deposu Bakımı
Paslanmaz depolarda paslanmaz malzeme üzerine yapışan yabancı malzemeler veya demir oksitleri zamanında temizlenmez ise depo malzemesi ile reaksiyona giderek büyürler ve depo malzemesini tahrip ederler. Galvaniz ve boyalı depolarda ise, galvaniz kaplama veya boya tabakası, su ile depo malzemesi arasında koruyucu bir bariyerdir. Bu koruyucu tabakanın iyi korunamaması veya üzerinde oluşan ufak bir tahribat deponun kısa sürede tahrip olmasına ve bu tahribat sırasında da depolanan suyun çok miktarda kirlenmesine neden olmaktadır. Boya üzerinde oluşan noktasal bir tahribat veya çizik, boya tabakası arkasına su girmesine, mevcut sağlam boyaların da kabararak bozulmasına neden olmaktadır.

Yenilik Modüller su deposu Bakımı olarak size önerimiz; Depoların kaliteli ve nitelikli suyu aynı niteliklerde muhafaza edebilmesi ve uzun ömürlü sağlıklı hizmet verebilmesi için mutlaka periyodik bakım ve tetkiklerinin yapılması gerekmektedir.

Su Deposu izolasyonu
Su deposu izolasyonu apartman ve site yöneticilerinin çoğunlukla sorun olmadan göremedikleri bir gerekliliktir. Su deposunda sızıntılar başlamasa dahi su deposu izolasyonu yaptırmanız, hem hijyen açısından hem de binanın temellerinin sağlıklı kalması bakımından önemlidir.

Yeni tamamlanmış inşaatlarda görülen su deposu yalıtım ihtiyacı ise, fayans kaplama, polyester kaplama veya sürme esaslı diğer malzemeler ile kaplanmak yerine, aynı su deposu yalıtım membranı yöntemi ile çok daha ekonomik fiyatlarla %100 sonuç alınacak şekilde çözülmektedir. İçme suyu ve kullanma suyu depolarının izolasyonunda son kat olarak kullanılan membran, Türk Gıda Kodeksine Uygun, içme suyu ile temasa uygunluk sertifikasına sahip, UV dayanımı olmayan (dolayısı ile kurşun ve diğer koruyucu kanserojen maddeler içermeyen) pvc su yalıtım membranıdır.

Su Deposu Dezenfekte

Şehir suları, ne kadar temiz olursa olsun, depolarda beklerken kirletmektedirler. Bu yüzden su depoları yılda bir defa mutlaka temizlenmelidir. Bulaşıcı hastalıkların %80’ini kirli sulardan bulaşmaktadır. Ayrıca, su depolarının temizlik ve yalıtımı doğru yapılmadığında, çatlak ve sızıntılar korozyon yaparak binalara zarar vermektedir. Bunun için su depolarında temizlik ve yalıtım yapan kişilerin uzmanlığı önem taşımaktadır. Yenilik Dezenfekte olarak; su depolarını gıda tüzüğüne uygun, insan sağlığına zararı olmayan, hijyenik temizlik ve dezenfekte sağlayan, resmi belgeli ürünler kullanarak temizlemekte, suyun pH ve Klor parametrelerini ölçüp, teknik bir rapor hazırlayarak bina yönetimlerini bilgilendirmektedir. Temizlikte kullanılan ürün, özellikle su deposu temizliği için üretilmiş, patenti ve Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı, Biosidal Ruhsatlı olan bir üründür.

TEKNİK DETAYLAR İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.
Ali Ekber Akşin            Haydar Özkara
0536 705 45 82               0535 869 87 05

Detaylar için telefon ile bilgi alınız.